Currículo
-
Teatro
Resaca
- Dirección:
- Tito Asorey
- Compañía
- iLMaquinario Teatro SL.
- Rol:
- Principal
1 2017
- Actualidade
-
Teatro musical
A nena que quería navegar
- Dirección:
- Alex Sampayo
- Compañía
- Redrum Teatro
- Rol:
- Protagonista
10 2016
-
Televisión
Serramoura
- Dirección:
- Jorge Saavedra, Miguel Conde, Manuel Espiñeira
- Compañía
- Voz Audiovisual
- Rol:
- Secundario/a
11 2016
-
Televisión
Fontealba
- Dirección:
- Jesús Font, Gerardo Rodríguez, Pablo Aldrey
- Compañía
- Zenit Tv
- Rol:
- Secundario/a
8 2016
-
Pazo de familia
- Dirección:
- Giselle Ilanio, Manuel Espiñeira
- Compañía
- Central de Telecontenidos SL.
3 2016
-
Teatro
Perplexo
- Dirección:
- Tito Asorey
- Compañía
- IlMaquinario Teatro
2014
- 2015
-
Mestrado en Artes Escénicas. Pedagoxía Teatral.
- Profesor/a:
- Universidade de Vigo
2015
-
Nomeada ao Premio María Casares á Mellor Actriz Protagonista, por Perplexo de iLMaquinario Teatro.
2015
-
Teatro
Roedores
- Dirección:
- Alex Sampayo
- Compañía
- Redrum Teatro
- Rol:
- Protagonista
2015
- Actualidade
-
Cine
A Esmorga
- Dirección:
- Ignacio Vilar
- Compañía
- Vía Láctea Filmes
2014
-
Docente de Pedagoxía Teatral na Esad Galicia
2014
-
Mestra de Xogos Teatrais e Expresión Dramática en centros educativos.
2014
-
Teatro
A nena e o grilo
- Dirección:
- Magín Blanco
- Compañía
- Urdime produccións
2014
-
Teatro
Touporroutou da lúa e o sol
- Dirección:
- Eduardo Alonso
- Compañía
- Teatro do Noroeste
2013
-
Publicidade
Spot para o OUFF, Festival Internacional de Cine de Ourense
2012
-
Teatro
Piratas
- Dirección:
- Eduardo Alonso
- Compañía
- Teatro do Noroeste
2012
-
Teatro
O Home Almofada
- Dirección:
- Tito Asorey
- Compañía
- IlMaquinario Teatro
2012
-
Licenciada en Arte Dramática na especialidade de interpretación textual
- Profesor/a:
- Escola Superior de Arte Dramática de Galicia
2012
-
Formación na relación son-senso na interpretación textual
- Profesor/a:
- Ermel Morales
2012
-
Contacontos e animadora na Biblioteca Nodal de Ourense
2012
-
Actriz, Animadora e Zancuda con diferentes empresas de eventos e espectáculos.
2012
-
A narración escénica: actor e director
- Profesor/a:
- Eduardo Vasco
2012
-
Outros Traballos
Videoclip "Ni un golpe más" do grupo Priscila
2011
-
Método Suzuki de entrenamento actoral
- Profesor/a:
- Petra Hofmann
2011
-
Entrenamiento Intensivo Técnica Roy Hart
- Profesor/a:
- Núria Inglada
2011
-
Seminario de Teatro Social
- Profesor/a:
- Manuel Vieites, Nuria Inglada e Mariana Carballal
2011
-
Taller de Interpretación e Introdución á Dirección
- Profesor/a:
- Tito Asorey
2009
- 2010
-
Curtametraxe
Miseria
- Dirección:
- Jose A. López
2009
-
Teatro
O alcohol pensa por ti
- Dirección:
- María Gallego e David Varela
- Compañía
- Arteficción
2009
-
A arte do actor e o proceso creativo
- Profesor/a:
- Óscar Codesido
2008
-
Obradoiro de Interpretación
- Profesor/a:
- Tegra Carpenter
2008
-
Diplomada en Educación Social
2008
-
Teatro
Game Over
- Dirección:
- Carlos Losada
- Compañía
- Teatro Cachuzo
2008
-
Taller de Interpretación
- Profesor/a:
- Esther Movilla
2006
- 2008
-
Curso de Mimo e Pantomima
- Profesor/a:
- Esther Movilla
2007
-
Estudos de Interpretación
- Profesor/a:
- Escola de Artes Escénicas Talía
2005
- 2007
-
Curtametraxe
Pulgas
- Dirección:
- Juanjo Rodicio
2007
-
Obradoiro de teatro
- Profesor/a:
- Mónica Sueiro
2001
- 2006
-
Formación en Fotografía Artística na Escola de Arte e Superior de Deseño de Ourense
2006
-
Construcción e manipulación de zancos
- Profesor/a:
- Avelino González
2006
-
A memoria dos sentidos: Stanislavski
- Profesor/a:
- Fina Calleja e Sabela Gago
2004
-
Curso de Monólogos
- Profesor/a:
- Juanjo Rodicio
2004
-
Curso de Voz
- Profesor/a:
- Fina Calleja e Sabela Gago
2004
-
Curtametraxe
Enemicísimo
- Dirección:
- Juanchis Lee
2004
-
Curso de Commedia dell'Arte
- Profesor/a:
- Tito Asorey
2004
-
Curso de Clown
- Profesor/a:
- Mónica Sueiro
2003