Tito Asorey
Contacto
Representante: Almudena Rodríguez
almudena@almudenarodriguez.es
629310640
http://www.almudenarodriguez.es
Tito Asorey
Perfil
-
Características
- Acting:
- 35 - 45 | 45 - 55
- Estatura:
- 173 cm
- Complexión:
- Normal
- Peso:
- 72 kg
- Cor de ollos:
- Verde
- Cor da pel:
- Branca
- Cor do cabelo:
- Cano
-
Especialidades
Actor/Actriz, Dirección, Coach, Ortofonía e Verso, Voz, Deseñador/a de iluminación, Baile, Combate, Dicción e expresión oral
-
Habilidades
- Deportes:
- Natación, Ciclismo, Equitación, Samurai
- Idiomas:
- Galego (Bilingüe / Materna), Castelán (Bilingüe / Materna), Inglés (Básico), Portugués (Básico)
Currículo
Nomeado aos Premios María Casares como Mellor Espectáculo
- Traballo:
- FARIÑA
2020
Nomeado aos Premios María Casares como Mellor Dirección
- Traballo:
- O EMPAPELADO AMARELO
2020
Nomeado aos Premios María Casares como Mellor Adaptación
- Traballo:
- O EMPAPELADO AMARELO
2020
Televisión
Néboa
- Dirección:
- Varios
- Compañía
- Voz Audiovisual
- Rol:
- Reparto
8 2019 - 8 2019
Televisión
Servir y Proteger
- Dirección:
- Varios
- Compañía
- Plano a Plano Prod.
- Rol:
- Principal
10 2018 - 7 2019
Candidato ao Premio MAX como mellor espectáculo revelación
- Traballo:
- RESACA
2018
Nomeado aos Premios María Casares como mellor texto orixinal
- Traballo:
- RESACA
2018
Nomeado aos Premios María Casares ao mellor espectáculo
- Traballo:
- RESACA
2018
Nomeado aos Premios María Casares ao mellor director
- Traballo:
- RESACA
2018
Anatomía da voz
- Profesor/a:
- Blandine Calais e Vicente Fuentes
- Lugar ou centro de formación:
- Fuentes de la Voz
7 2018 - 7 2018
30 horas
Cine
Arima
- Dirección:
- Jaione Camborda
- Compañía
- Esnatu Zinema
- Rol:
- Principal
2018
Técnica Suzuki
- Profesor/a:
- Petra Hoffmann
- Lugar ou centro de formación:
- Aaag
2018
12 horas
Televisión
Fariña
- Dirección:
- Carlos Sedes, Jorge Torregrosa
- Compañía
- Bambú
- Rol:
- Secundario/a
2017
Dramaturxias do Abismo
- Profesor/a:
- Antonio Rojano
2017
20 horas
Candidato ao premio MAX como Mellor Espectáculo Revelación
- Traballo:
- PERPLEJO
2017
Nominado á mellor dirección nacional nos premios ADE
- Traballo:
- PERPLEJO
2017
Televisión
Pazo de Familia
- Dirección:
- Giselle Llanio
- Compañía
- Galliwood
- Rol:
- Principal
2017
Televisión
Viradeira
- Dirección:
- Óscar Pedraza
- Compañía
- Voz Audiovisual
- Rol:
- Reparto
2017
Actuar, escribir e dirixir en escena
- Profesor/a:
- Alfredo Sanzol
- Lugar ou centro de formación:
- MIT Ribadavia
2017
3 dias
Á procura dunha nova identidade
- Profesor/a:
- Falk Richter, Nir de Volff, Nils Haarman
- Lugar ou centro de formación:
- Matadero de Madrid
2016
1 semana
De que outra cosa poderíamos falar?
- Profesor/a:
- Lagartijas tiradas al sol
- Lugar ou centro de formación:
- Escenas do Cambio
2 2016 - 2 2016
1 semana
Televisión
O final do camiño
- Dirección:
- Miguel Alcantud, Miguel Conde, Óscar Pedraza
- Compañía
- Voz Audiovisual
- Rol:
- Secundario/a
2016
Curtametraxe
Ao terceiro día
- Dirección:
- Vicente Pedreira
- Compañía
- Samaín Producciones
- Rol:
- Protagonista
7 2015 - 7 2015
Premio María Casares á mellor adaptación
- Traballo:
- PERPLEXO
2015
Autoría e liberdade creativa en escena
- Profesor/a:
- Marco Layera
- Lugar ou centro de formación:
- MIT de Ribadavia
7 2015 - 7 2015
20 horas
Máster en Artes Escénicas. Especialidade Estudios Literarios e Teatrais. UVIGO
- Lugar ou centro de formación:
- Universidade de Vigo.
9 2014 - 7 2015
1 ano
Premio María Casares á Mellor Dirección
- Traballo:
- PERPLEXO
2015
A vida. Teatro e biografía
- Profesor/a:
- Marco Canale
- Lugar ou centro de formación:
- FITO Ourense
7 2015 - 7 2015
20 horas
Curso sen pretexto
- Profesor/a:
- Agustí Vila
- Lugar ou centro de formación:
- Vigo
9 2015 - 9 2015
24 horas
Premio María Casares á Mellor Iluminación
- Traballo:
- PERPLEXO
2015
Premio María Casares ao Mellor Espectáculo
- Traballo:
- PERPLEXO
2015
Cine
Lobos Sucios
- Compañía
- Agallas Films
- Rol:
- Reparto
10 2014 - 10 2014
Televisión
Serramoura
- Dirección:
- Miguel Conde / Jorge Saavedra / Manuel Espiñeira / Giselle Llanio
- Compañía
- Voz Audiovisual
- Rol:
- Secundario/a
8 2014 - Actualidade
Nomeado aos Premios María Casares como Mellor Espectáculo
- Traballo:
- O HOME ALMOFADA
2014
Nomeado aos Premios María Casares como Mellor Dirección
- Traballo:
- O HOME ALMOFADA
2014
Nomeado aos Premios María Casares como Mellor Iluminación
- Traballo:
- O HOME ALMOFADA
2014
Nomeado aos Premios María Casares como Mellor Adaptación
- Traballo:
- O HOME ALMOFADA
2014
Un encontro coa voz, a palabra e o verso
- Profesor/a:
- Vicente Fuentes
- Lugar ou centro de formación:
- Fuentes de la Voz
7 2013 - 7 2013
1 semana
Premio MAX ao Teatro Afeccionado (grupos da ONCE)
- Traballo:
- Dirección do grupo de teatro Muxicas
2013
Titulado Superior en Arte Dramática. Dirección de Escena e Dramaturxia
- Lugar ou centro de formación:
- ESAD de Galicia
9 2008 - 9 2012
4 anos
A narración escénica
- Profesor/a:
- Eduardo Vasco
- Lugar ou centro de formación:
- ESAD de Galicia
6 2012 - 6 2012
20 horas
Teatro
Macbeth
- Dirección:
- Helena Pimenta
- Compañía
- Ur Teatro
2011
Televisión
Matalobos
- Compañía
- Voz Audiovisual
- Rol:
- Reparto
5 2011 - 5 2011
Teatro
Konrad
- Dirección:
- Ánxeles Cuña
- Compañía
- Sarabela Teatro
2010
Teatro
O incerto señor don Hamlet, príncipe de Dinamarca
- Dirección:
- Ánxeles Cuña
- Compañía
- Sarabela Teatro
2010
Premios de Teatro María Casares
- Categoría:
- Mellor Actor secundario
- Traballo:
- A Esmorga
2010
Premio nacional "Buero" de Teatro Joven
- Categoría:
- 1º Premio Nacional
- Traballo:
- Don Juan
2010
Curtametraxe
Leroy Díaz es un Cretino
- Dirección:
- Jesús Marzo
2009
Teatro
A Esmorga
- Dirección:
- Ánxeles Cuña
- Compañía
- Sarabela Teatro
2009
Televisión
Gondar
- Compañía
- Zenit Multimedia / Continental
- Rol:
- Reparto
5 2009 - 5 2009
Premio nacional "Buero" de Teatro Joven
- Categoría:
- Mellor dirección
- Traballo:
- Mort
2008
Premio nacional "Buero" de Teatro Joven
- Categoría:
- 1º Premio Nacional
- Traballo:
- Mort
2008
Premio FETEGA
- Categoría:
- Mellor Actor
- Traballo:
- Ubú rei
2008
Teatro
Ubú rei
- Dirección:
- Suso Díaz
- Compañía
- La Imagina Machina
2008
Teatro
O Asombro da Auga
- Dirección:
- Sabela Gago
- Compañía
- Sarabela Teatro
2008
Teatro
Cósima
- Dirección:
- Ánxeles Cuña
- Compañía
- Sarabela Teatro
2008
Teatro
Dame Veleno
- Dirección:
- Ánxeles Cuña
- Compañía
- Sarabela Teatro
2008
A construción dun personaxe
- Profesor/a:
- Isabel Úbeda
2007
20 horas
Premio nacional "Buero" de Teatro Joven
- Categoría:
- 1º Premio Nacional
- Traballo:
- Remanente#1
2007
O corpo da voz
- Profesor/a:
- Vicente Fuentes
2007
20 horas
Novas vías para a creación escénica
- Profesor/a:
- Carles Montoliú (Cia. Imprebís)
2007
20 horas
Curso de movemento teatral
- Profesor/a:
- Claudia Contin e Ferruccio Merisi
2007
20 horas
Premio nacional "Buero" de Teatro Joven
- Categoría:
- Mellor dirección
- Traballo:
- Remanente#1
2007
Teatro
Cristovo e o libro das marabillas
- Dirección:
- Fina Calleja
- Compañía
- Sarabela Teatro
2007
Teatro
Margar no pazo do Tempo
- Dirección:
- Ánxeles Cuña
- Compañía
- Sarabela Teatro
2007
Curtametraxe
Limia, el Río del Olvido
- Dirección:
- Jordi Romero
2007
Teatro
Macbeth
- Dirección:
- Helena Pimenta
- Compañía
- Sarabela Teatro
2006
Curso: A voz en acción
- Profesor/a:
- Vicente Fuentes
2006
20 horas
Teatro
A viaxe de Efi
- Dirección:
- Suso Díaz
- Compañía
- La Imagina Machina
2006
Curso: Estudio dun personaxe
- Profesor/a:
- Isabel Úbeda
2005
25 horas
Curso de voz
- Profesor/a:
- Vicente Fuentes
2005
20 horas
Teatro
O Heroe
- Dirección:
- Ánxeles Cuña
- Compañía
- Sarabela Teatro
2005
Curso de Voz
- Profesor/a:
- Vicente Fuentes
2004
20 horas
Teatro
Rolda de caricias
- Dirección:
- Ánxeles Cuña
- Compañía
- Sarabela Teatro
2004
Teatro
A gata con botas
- Dirección:
- Ánxeles Cuña
- Compañía
- Sarabela Teatro
2004
Teatro
Así que pasen cinco anos
- Dirección:
- Ánxeles Cuña
- Compañía
- Sarabela Teatro
2003
Curso de Acrobacia cómica
- Profesor/a:
- Andrés del Bosque
2003
20 horas
A palabra escénica
- Profesor/a:
- Vicente Fuentes
2002
25 horas
Teatro
A Conxura dos necios
- Dirección:
- Ánxeles Cuña
- Compañía
- Sarabela Teatro
2002
Nomeado Premios de Teatro María Casares
- Categoría:
- Mellor Actor secundario
- Traballo:
- A Conxura dos Necios
2002
Curso de Máscara neutra
- Profesor/a:
- Mar Navarro
2002
24 horas
Curso de Commedia dell'Arte
- Profesor/a:
- Antonio Fava
2002
24 horas
Para defenderse do director
- Profesor/a:
- Ángel Facio
2001
25 horas
Accións físicas
- Profesor/a:
- Isabel Úbeda
2001
20 horas
Teatro
Sexismunda
- Dirección:
- Ánxeles Cuña
- Compañía
- Sarabela Teatro
2001
Curso de Voz
- Profesor/a:
- Vicente Fuentes
2001
24 horas
Teatro
O Lápis do Carpinteiro
- Dirección:
- Ánxeles Cuña
- Compañía
- Sarabela Teatro
2000
O Galego en Escena. Perfeccionamento
- Profesor/a:
- AADTEG
2000
20 horas
O Galego en Escena
- Profesor/a:
- AADTEG
2000
20 horas
Curso de voz
- Profesor/a:
- Vicente Fuentes
2000
20 horas
Iniciación ó Teatro ritual
- Profesor/a:
- Julian Knap
2000
25 horas
Climatoloxia Corporal e Danza Butoh
- Profesor/a:
- Andrés Corchero
1999
24 horas
Traxedia
- Profesor/a:
- Norman Taylor
1998
30 horas
Curso de Bufón
- Profesor/a:
- Antón Valen
1998
30 horas
Malabares (básicos)
Licenciado en Historia
Experiencia profesional como Director de Teatro
Docente teatral
Axudante de dirección / Coordinador Pedagóxico da Joven Compañía Nacional de Teatro Clásico
- Traballo:
- Compañía Nacional de Teatro Clásico
VIDEO BOOK 2018
2018
VIDEO BOOK 2017 (Versión 3 min)
2017
VIDEO BOOK 2017 (Versión 7 min)
2017