Currículo
-
Premio Mestre Mateo a Mellor serie web
- Categoría:
- Serie web (Kraken Films)
- Traballo:
- DELICIAS AMARGAS
2023
-
ADESTRAMENTO ACTORAL CON FERNANDO TATO
- Lugar ou centro de formación:
- (A Coruña)
2019
- 2023
4 anos
-
ADESTRAMENTO ACTORAL BASEADO NA TÉCNICA DE SUSAN BATSON
- Profesor/a:
- Mónica Portillo
- Lugar ou centro de formación:
- (Barcelona/ Santiago de Compostela /Online)
2018
- 2020
-
Premio María Casares ó Mellor espectáculo infantil
- Categoría:
- Teatro (Cía Elefante Elegante)
- Traballo:
- PATAPATÚM
2019
-
ADESTRAMENTO ACTORAL ANTE A CÁMARA
- Lugar ou centro de formación:
- La Tuerka Films (A Coruña)
2010
- 2011
1 ano
-
Finalista nos Premios Mestre Mateo a Mellor anuncio publicitario
- Categoría:
- Publicidade (Congo Producciones)
- Traballo:
- ESCUADRÓN MALO SERÁ. 2º EPISODIO
2011
-
Finalista nos Premios Mestre Mateo a Mellor anuncio publicitario
- Categoría:
- Publicidade Turgalicia (Lúa Filmes)
- Traballo:
- IMAGEN DE LA CAMPAÑA: ¿ME GUARDAS EL SECRETO?
2010
-
2º GRAO DE INTERPRETACIÓN NA ESCOLA DE ACTORES BULULÚ 2120
- Lugar ou centro de formación:
- (Madrid)
2008
- 2009
1 ano
-
SEMINARIO DE INTERPRETACIÓN NO ESTUDIO CORAZZA
- Lugar ou centro de formación:
- (Madrid)
2008
-
DIPLOMATURA EN ARTE DRAMÁTICA
- Lugar ou centro de formación:
- Estudio de Teatro Casahamlet (A Coruña)
2004
- 2008
4 anos
-
LABORATORIO ESCÉNICO
- Lugar ou centro de formación:
- Academia de Artes Ditirambo (A Coruña)
2004
- 2007
3 anos
-
Premio Especial do Xurado no X Festival de Teatro de Rivas Vaciamadrid
- Categoría:
- Teatro (Cía Ditirambo- T)
- Traballo:
- EL ARQUITECTO DEL MAR
2007
-
Premio Estrella Galicia
- Categoría:
- Curtametraxe (Fundación TIC)
- Traballo:
- A SOGA DA SOIDADE
2006
-
Premio Lírico Nacional á Mellor Producción (Premios Campoamor)
- Categoría:
- Teatro Lírico (Cía Festival Mozart)
- Traballo:
- BAILARINA EN ORFEO
2006
-
POSGRAO EN ARTE DRAMÁTICA
- Lugar ou centro de formación:
- Universidade de A Coruña
2003
- 2005
2 anos
-
ESPECIALISTA EN ARTES ESCÉNICAS E AUDIOVISUAIS
- Lugar ou centro de formación:
- Universidade de A Coruña
2003
- 2004
1 ano
-
ESCOLA SUPERIOR DE ARTE DRAMÁTICA E DANZA DE SEVILLA
- Lugar ou centro de formación:
- Titulación Ballet Clásico e Danza Española
1984
- 1994
-
REAL CONSERVATORIO PROFESIONAL DE DANZA DE MADRID
- Lugar ou centro de formación:
- Titulación Ballet Clásico e Danza Española
1984
- 1994
-
Televisión
RUTA DOS RÍOS
- Dirección:
- Jaime Pérez
- Compañía
- Filmanova
- Rol:
- Protagonista
-
Televisión
PAZO DE FAMILIA
- Dirección:
- Giselle Llanio, Santiago Pumarola
- Compañía
- Central de Telecomunicaciones
- Rol:
- Reparto
-
Televisión
VIVIR SIN PERMISO
- Dirección:
- Marc Vigil
- Compañía
- Mediaset España, Alea Media
- Rol:
- Reparto
-
Cine
GALATASARAY-DÉPOR
- Dirección:
- Hannes Söhr
- Compañía
- Filmanova
- Rol:
- Reparto
-
Televisión
EL CORAZÓN DEL OCÉANO (Dobraxe)
- Dirección:
- Pablo Barrera, Guillermo Fernández Groizard
- Compañía
- Globomedia
- Rol:
- Secundario/a
-
Televisión
CASA MANOLA
- Dirección:
- Javi Camino
- Compañía
- Filmanova
- Rol:
- Reparto
-
Televisión
AS LEIS DE CELAVELLA
- Dirección:
- Jorge Coira
- Compañía
- Voz Audiovisual
- Rol:
- Reparto
-
Televisión
ARRE DEMO
- Dirección:
- Héctor Blanco
- Compañía
- CTV
- Rol:
- Protagonista
-
Tv Movie
LA ATLÁNTIDA
- Dirección:
- Belén Macías
- Compañía
- Formato Producciones, Prodigius Audiovisual
- Rol:
- Reparto
-
Televisión
LUCI
- Dirección:
- Toño López
- Compañía
- Portocabo
- Rol:
- Reparto
-
Televisión
OS ATLÁNTICOS
- Dirección:
- Suso Sueiro
- Compañía
- Filmanova
- Rol:
- Reparto
-
Televisión
O SORRISO DE DANIEL CASTELAO
- Dirección:
- Manolo Abad
- Compañía
- CTV
- Rol:
- Secundario/a
-
Tv Movie
MÁIS QUE IRMÁNS
- Dirección:
- Ramón Costafreda
- Compañía
- Continental, Diagonal TV
- Rol:
- Reparto
-
Televisión
OS BOLECHAS (5 Temporadas)
- Dirección:
- Carlos A. Quirós
- Compañía
- Lúa Ideas
- Rol:
- Protagonista